У суспільній свідомості безбар’єрність асоціюється з подоланням фізичних перепон, проте поняття “безбар’єрність” набагато ширше і стосується кожного українця. Наприклад, літні люди, які мають бар’єр у володінні цифровими навичками, не можуть отримати доступ до інформації та послуг онлайн. Тому дуже важливо надавати можливість кожному українцю оволодіти азами цифрової грамотності та постійно їх вдосконалювати. З цією метою на порталі «Дія.Цифрова освіта» можна пройти навчання за допомогою освітніх серіалів (https://osvita.diia.gov.ua/courses), зокрема, в розділі «Безбар’єрність» розміщені серіали «Цифрові технології для людей з інвалідністю» та «Інклюзивний вебдизайн».
А наприкінці року за ініціативою першої леді Олени Зеленської вийдуть два освітні серіали «Безбар’єрна грамотність» та «Держава без бар’єрів». Це спільний освітній продукт Національного агентства України з питань державної служби, офісу Радника-уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності, Мінцифри, ГО «Безбар’єрність», представників громадянського суспільства та експертів з інклюзивності. Його впроваджують за підтримки проєкту ПРООН «Права людини для України», який фінансується МЗС Данії.
За кожною серією серіалів стоять особисті історії у подоланні бар’єрів, життєвий шлях та досвід тих людей, які змогли сказати «ні» бар’єрам, світогляд людей, які це розуміють і вміють будувати інший доступний світ навколо.
У серіалах активні та небайдужі громадяни розповідають, як важливо для кожного з нас жити в безбар’єрній країні.
Отже, що таке безбар’єрна країна?
Які ознаки безбар’єрної країни?
Яка має бути системна політика з безбар’єрності та інклюзії?
Які викликі в українському суспільстві існують для розбуди безбар’єрної країни?
Відповіді на ці та інші питання у цих освітніх серіалах. Вже скоро всі бажаючі зможуть долучитись до перегляду серіалу, запросити своїх рідних, друзів, колег переглянути серіал аби разом вчитись безбар’єрної грамотності та будувати державу без бар’єрів.
#bezbariernist, #безбарєрність, #barrierfree, #бізнесбезбарєрів, #історіїякінадихають