1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. діджиталізація
  7. /
  8. Регіональний дайджест: нова техніка...

Регіональний дайджест: нова техніка у ЦНАПах, встановлення валідаторів для безготівкового проїзду, BraveTe Business Forum

Регіональний дайджест: нова техніка для ЦНАПів, встановлення валідаторів для безготівкового проїзду, BraveTe Business Forum 

 Попри повномасштабну війну, цифрова трансформація у регіонах України продовжує набирати обертів. Розвиток інтернету, впровадження електронних послуг, надання адміністративних послуг, оцифрування реєстрів залишаються пріоритетними напрямами для громад. Розповідаємо про цифрові практики в чотирьох областях.

Дніпропетровська область 

Дніпропетровщина залишається лідером за рівнем доступності державних послуг. В області працює 161 «точка доступу» до адміністративних послуг, а від початку війни надано понад 402 тис. держсервісів. 

Центри надання адмінпослуг у 6 громадах отримали 16 нових ноутбуків:  Криворізький район – 4 ЦНАПи, у Дніпровський, Нікопольський та Синельниківський райони – по 3 кожен, Новомосковський – 2, Кам’янський – 1. Комп’ютерну техніку розмістили у спеціально облаштованих відділах самообслуговування, де відвідувачі можуть швидко оформити довідку внутрішньо переміщеної особи, подати заявку на допомогу, субсидію, пільги через авторизацію в застосунку Дія. 

Також у ЦНАПах Дніпропетровщини надаватимуть першу медичну допомогу. 86 громад області отримали 174 «розширені» аптечки, що містять протизапальні, знеболювальні, спазмолітики, краплі в очі, перев’язувальні матеріали тощо. Відтепер адміністратори ЦНАПів, які вже пройшли курси невідкладної домедичної допомоги, зможуть її надавати.

Одеська область 

Відповідно до цілей Мінцифри підвищення рівня цифрової грамотності є одним із важливих кроків у подоланні цифрової нерівності та залучення близько 6 млн осіб до розвитку цифрових навичок. Команда ОВА впроваджує ініціативу із внесення до програм навчання у закладах шкільної та професійно-технічної освіти додаткових годин із підвищення рівня цифрової грамотності на порталі Дія.Цифрова освіта. А це близько 736 та 34 відповідно освітніх інституцій в області.

Близько 67% закладів вищої освіти Одещини інтегрують шеринг цифрових документів в Дії під час проведення вступної кампанії. Сервіс полегшує абітурієнтам/кам подання документів на вступ до ЗВО, адже дозволяє використовувати цифрові документи, а представники/ці вишу можуть отримати копії у вигляді пдф. Водночас Одещина — одна з перших областей, що впроваджує послуги із впровадження Дія.QR, шеринг в закладах середньої освіти та наближає цей показник до максимуму.

Черкаська область

Усі тролейбуси у Черкасах оснащено валідаторами для безготівкової оплати проїзду. Загальна сума інвестицій становить понад 40 млн грн, але впровадження системи відбулося без витрат коштів із міського бюджету. Валідаторами охоплено 100% комунального електротранспорту (понад 80 одиниць) та близько 20% транспортних одиниць від приватних перевізників (близько 35 одиниць). Вартість одного валідатора становить 1 тис. євро, у тролейбусах їх встановлено в середньому 3-4. 

Оплачувати проїзд можна банківськими картками, а також мобільними пристроями, що підтримують стандарт NFC. З мобільним застосунком SmartTiket оплачувати проїзд можна ще швидше. 

Щодня відбувається близько 10 000 валідацій. Команда очікує зростання показника після валідації проїзду серед пільгових категорій. Безготівковий проїзд фіксує пасажиропотік у тролейбусах, мінімізує контакт між водіями та пасажирами, допомагає  уникнути небезпечних ситуацій на дорозі тощо.

Тернопільська область 

У Тернополі відбувся економічний форум BraveTe Business Forum. Програма форуму містила два тематичні блоки, присвячені релокації талантів та бізнесів і ринку HoReCa під час війни. На заході підприємці обмінялися досвідом адаптації та релокації бізнесу, дізналися про можливості міста та регіону тощо. На форумі виступили 11 спікерів та долучилося близько 170 учасників.

Як зазначають організатори Форуму, через воєнні дії до Тернополя переїхала значна частка внутрішньо переміщених осіб, деякі із них є власниками бізнес-компаній. Тож створення сприятливих умов для бізнесу має бути одним із пріоритетів у місті та регіоні, а подібні заходи — платформою для пошуку нових інноваційних та креативних ідей. 

Відправити у телеграм