1. /
  2. Новини
  3. /
  4. Новини
  5. /
  6. Дія
  7. /
  8. Дайджест регіональних цифрових новин

Дайджест регіональних цифрових новин

Повномасштабна війна кидає нові виклики, але це не гальмує цифровий розвиток регіонів. Навпаки! Цифрова трансформація допомогає вистояти та спростити життя українців.

📍Одещина
Міську раду, художню школу та дві бібліотеки перетворили на коворкінг-простори. Кожен, кому потрібне світло та інтернет, може завітати на локацію, щоб попрацювати та зігрітися.

Отримала нове обладнання для трьох ЦНАПів. Тепер адмінпослуги будуть надаватися навіть у віддалених куточках. Також в межах співпраці зі швейцарсько-українською програмою EGAP до ЦНАПу Кілійської громади передано зчитувачі ID-карток, що відчутно підвищує якість та швидкість надання послуг.

📍Вінниччина
На Вінниччині запрацював telegram-бот «ВінСоцБот», який надає актуальну інформацію про доступні послуги та допомогу для місцевих мешканців і переселенців під час воєнного стану 👉🏻 @VinSoc_bot

📍Волинь
Відкрився новий Дія.Центр. Мешканці Сміденської громади мають доступ до понад 210 видів адміністративних послуг, а також на платформі Дія.Центру функціонує точка для консультації з питань бізнесу.

У Шацькій громаді зʼявився чатбот СВОЇ, у якому мешканці можуть отримати актуальну інформацію про адмінпослуги та записатися до е-черги.

Ще чотири громади Волині отримали «мобільні цифрові валізи». Валізи дозволяють працювати незалежно від систем електроживлення та надавати послуги віддалено від ЦНАПів.

📍Дніпропетровщина
Створили чат-бот «СоцДопомога». Бот може надати інформацію та відповісти на запитання про соціальні послуги.

Освітні комп’ютерні курси для громадян 60+ створили на базі коворкінгу у Перещепинській громаді, щоб навчити базовим навичкам володіння комп’ютером та основам кібербезпеки.

📍Хмельниччина
Хмельниччина отримала 8 терміналів Starlink та 8 генераторів від БФ “Серце української нації”. Ними обладнають Пункти незламності, а також передадуть до соціальних закладів, які цього потребують.

🤝🏻 На місцях цифровізацію регіонів допомагають координувати заступники голів ОДА з цифрової трансформації (CDTO).